1)
Akara niebieska/błękitna
Aequidens pulcher
2)
Argus zielony
Scatophagus argus
3)
Arius zachodnioamerykański
Ariopsis seemanni
4)
Arowana srebrna
Osteoglossum bicirrhocum
5)
Aulonocara ssp.
Aulonocara ssp.
6)
Babka sumatrzańska Red Neon
Stiphodon sp. red neon
7)
Babka złota „trzmiel”
Brachygobius xanthozona
8)
Babka żółta
Pseudogobiopsis ssp.
9)
Bagr kobaltowy
Mystus vittatus
10)
Barwieniec czarny / Fantom czarny
Megalamphodus megalopterus
11)
Barwniak czerwonobrzuchy
Pelvicachromis pulcher
12)
Barwniak Thomasa
Anomalochromis thomasi
13)
Batrach kwiczący
Batrachus grunniens
14)
Bedocja madagaskarska
Bedotia geayi
15)
Błyszczyk brylantowy
Moenkhausia pittieri
16)
Błyszczyk parański
Moenkhausia sanctaefilomenae
17)
Błyszczyk wielkołuski
Moenkhausia oligolepis
18)
Bocja mysia
Botia morleti
19)
Bocja niebieska
Botia modesta
20)
Bocja siatkowana
Botia lohachata
21)
Bocja wspaniała
Chromobotia macracanthus
22)
Bojownik syjamski
Betta splendens
23)
Brzanka brokatowa
Barbus semifasciolatus
24)
Brzanka czarnopręga
Puntius lateristriga
25)
Brzanka Denisona
Puntius denisonii
26)
Brzanka mszysta (zielona)
Barbus tetrazone
27)
Brzanka nadobna / rombopręga
Puntius rhomboocellatus
28)
Brzanka odeska
Barbus Odessa
29)
Brzanka panda
Puntius melanampyx
30)
Brzanka pięciopręga
Barbus pentazona
31)
Brzanka purpurowa
Barbus nigrofasciatus
32)
Brzanka rekinia
Balantiocheilos melanopterus
33)
Brzanka różowa
Barbus conchonius
34)
Brzanka Schwanenfelda
Barbus schwanenfeldi
35)
Brzanka ssąca
Garra rufa
36)
Brzanka sumatrzańska albinos
Barbus tetrazone
37)
Brzanka sumatrzańska
Barbus tetrazone
38)
Brzanka wielkołuska
Barbus oligolepis
39)
Brzanka wysmukła / wiśniowa
Puntius titteya
40)
Buszowiec lamparci
Ctenopoma acutirostre
41)
Bystrzyk Amandy
Hyphessobrycon Amandae
42)
Bystrzyk barwny; Minor
Hyphessobrycon eques
43)
Bystrzyk ekwadorski
Hyphessobrycon ecuadorensis
44)
Bystrzyk ozdobny
Hyphessobrycon bentosi
45)
Bystrzyk pięknopłetwy; Tetra
cytrynowa
Hyphessobrycon pulchripinnis
46)
Bystrzyk z Serpa
Hyphessobrycon serpae
47)
Cierniooczek jawajski
Pangio oblonga
48)
Cierniooczek Kuhla
Acanthophthalmus kuhli
49)
Cierniooczek srebrny
Pangio anguillaris
50)
Czerwieniak dwuplamy
Hemichromis bimaculatus
51)
Danio czerwony
Brachydanio rerio
52)
Danio lamparci
Brachydanio frankei
53)
Danio malabarskie
Danio aequipinnatus
54)
Danio pręgowane
Brachydanio rerio
55)
Danio tęczowy
Danio albolineatus
56)
Długonos ciernisty
Macrognathus aculeatus
57)
Długowąs azjatycki
Heteropneustes Fossilis
58)
Długowąs żabi
Clarias batrachus
59)
Drewniak
Bunocephalus coracoideus
60)
Drobnoustek Beckforda
Nannostomus beckfordi
61)
Duch amazoński
Apteronotus albifrons
62)
Dyskowiec, Paletka
Symphysodon
aequifasciata
63)
Giętkoząb decorus
Synodontis decorus
64)
Giętkoząb Valentiana
Synodontis valentiana
65)
Giętkoząb wielkopłetwy
Synodontis eupterus
66)
Glonojad Plecostomus
Hypostomus plecostomus
67)
Glonojad syjamski
Gyrinocheilus aymonieri
68)
Grubowarg dwubarwny
Labeo bicolor
69)
Grubowarg syjamski; Kosiarka
Epalzeorhynchus siamensis
70)
Grubowarg zielony
Labeo frenatus
71)
Gupik pawie oczko
Poecilia reticulata
72)
Gurami całujący
Helostoma temminckii
73)
Gurami dwuplamy
Trichogaster trichopterus
74)
Gurami marmurkowy
Trichogaster trichopterus
75)
Gurami mozaikowy
Trichogaster leeri
76)
Gurami złoty
Trichogaster trichopterus
77)
Hokejówka amazońska
Thayeria boehlkei
78)
Iglicznia azjatycka
Indostomus paradoxus
79)
Jesiotr
Acipenser ssp.
80)
Jordanelka florydzka
Jordanella floridae
81)
Karaś dziki
Carassius gibelio
82)
Karaś Kometka
Carassius gibelio
83)
Kardynałek chiński
Tanichthys albonubes
84)
Karp Koi
Cyprinus carpio
85)
Kirys grzebykoczelny
Agamyxis pectinifrons
86)
Kirysek malutki
Corydoras habrosus
87)
Kirysek Panda
Corydoras panda
88)
Kirysek pigmej
Corydoras pygmaeus
89)
Kirysek pstry
Corydoras paleatus
90)
Kirysek spiżowy
Corydoras aeneus
91)
Kirysek Sterby
Corydoras sterbai
92)
Kiryśnik czarnoplamy
Megalechis thoracata
93)
Kolcobrzuch dwuplamy
Tetraodon biocellatus
94)
Kosatka karłowata, ozdobna
Hyalobagrus ornatus
95)
Krewetka Amano
Caridina multidentata
96)
Krewetka Crystal Red “A-C”
Caridina cf. cantonensis
97)
Krewetka Crystal Red “SSS-S”
Caridina cf. cantonensis
98)
Krewetka filtrująca
Atyoida pilipes
99)
Krewetka filtrująca
Atyopsis moluccensis
100)
Krewetka Orange
Caridina propinqua
101)
Krewetka Red Cherry
Neocaridina heteropoda var. red
102)
Krewetka Red Nose
Caridina gracilirostris
103)
Krewetka Wampir
Atya gabonensis
104)
Księżniczka z Burundi Lirniczka
Neolamprologus brichardi
105)
Lśniącooczka
Aplocheilichthys macrophthalmus
106)
Łaskownik
Distichodus affinis
107)
Mandi białopyski
Pimelodus albofasciatus
108)
Mandi mały
Pimelodus pictus
109)
Mieczyk czarny
Xiphophorus hellerii
110)
Mieczyk czerwony – KOI
Xiphophorus helleri Koi Kohaku
111)
Mieczyk czerwony
Xiphophorus hellerii
112)
Mieczyk zielony
Xiphophorus hellerii
113)
Miedzik obrzeżony
Hasemania nana
114)
Mikrorazbora Galaxy
Celestichthys margaritatus
115)
Modrook Gertrudy
Pseudomugil gertrudae
116)
Molinezja czarna
Poecilia sphenops
117)
Molinezja żaglopłetwa
Poecilia latipinna
118)
Motylowiec
Pantodon buchholzi
119)
Mułojad
Acanthopsis choirorhynchus
120)
Murena słodkowodna
Gymnothorax tile
121)
Neon błękitny, Tetra Kerra
Inpaichthys kerri
122)
Neon czarny diamentowy
Hyphessobrycon herbertaxelrodi
123)
Neon czarny
Hyphessobrycon herbertaxelrodi
124)
Neon czerwony
Paracheirodon axelrodi
125)
Neon innesa diamentowy
Paracheirodon innesi
126)
Neon innesa
Paracheirodon innesi
127)
Neon zielony
Paracheirodon simulans
128)
Niszczuka długonosa
Lepisosteus osseus
129)
Nożowiec chitala
Notopterus chitala
130)
Nożowiec zielonkawy
Eigenmannia virescens
131)
Ostrogon Deissnera
Parosphromenus deissneri
132)
Ostrogon filamentosa
Parosphromenus
filamentosus
133)
Otosek
Otocinclus vestitus
134)
Pielęgnica brabancka Bricharda
Tropheus brichardi
135)
Pielęgnica brabancka Duboisa
Tropheus duboisi
136)
Pielęgnica brabancka Moora
Tropheus moorii
137)
Pielęgnica cytrynowa
Amphilophus citrinellus
138)
Pielęgnica czekoladowa / szmaragdowa
Hypselecara temporalis
139)
Pielęgnica Hellera
Thorichthys helleri
140)
Pielęgnica hybrydowa “FLOWER HORN”
141)
Pielęgnica manguańska
Parachromis managuensis
142)
Pielęgnica Meeka
Thorichthys meeki
143)
Pielęgnica pawiooka
Astronotus ocellatus
144)
Pielęgnica Sajica
Cichlasoma sajica
145)
Pielęgnica Salvini / diamentowa
Cichlasoma salvini
146)
Pielęgnica sewerum
Heros efesciatus
147)
Pielęgnica skośnopręga
Mesonauta festivus
148)
Pielęgnica szczupakowata
Crenicichla saxatilis
149)
Pielęgnica wielobarwna
Vieja synspila
150)
Pielęgnica zebra
Archocentrus nigrofasciatus
151)
Pielęgniczka ramireza
Mikrogeophagus ramirezi
152)
Pirania Natterera, czerwona
Pygocentrus nattereri
153)
Pirania Red Pacu
Colossoma macropomum
154)
Platydora kolczasta
Platydoras costatus
155)
Płaskobok tępogłowy
Metynnis hypsauchen
156)
Poskoczek mułowy
Periophthalmus barbarus
157)
Poziomnik pręgowany
Leporinus fasciatus
158)
Prętnik czerwony
Colisa chuna
159)
Prętnik karłowaty
Trichogaster lalius
160)
Prętnik miodowy
Colisa chuna
161)
Prętnik wargacz
Colisa labiosa
162)
Promienniczka Wernera
Iriatherina werneri
163)
Prystelka barwna
Pristella maxillaris
164)
Przeźroczka indyjska
Parambassis ranga
165)
Przylga chińska, Cudaczek
Pseudogastromyzon myersi
166)
Pyszczak „Nóż”
Dimidiochromis compressiceps
167)
Pyszczak Borleya (Kadango)
Copadichromis borleyi
168)
Pyszczak cytrynowy
Labidochromis caeruleus
169)
Pyszczak Johanna
Melanochromis johannii
170)
Pyszczak lazurowy
Haplochromis ahli
171)
Pyszczak Livingstona
Nimbochromis livingstonii
172)
Pyszczak lombardzki
Pseudotropheus lombardoi
173)
Pyszczak maingano
Melanochromis cyaneorhabdos
174)
Pyszczak Milomo
Eclectochromis milomo
175)
Pyszczak Moora
Cyrtocara moorii
176)
Pyszczak Obliquidens
Haplochromis obliquidens
177)
Pyszczak rdzawy
Iodotropheus sprengerae
178)
Pyszczak Saulosa
Pseudotropheus saulosi
179)
Pyszczak szerszeń
Pseudotropheus crabro
180)
Pyszczak śnieżny
Pseudotropheus socolofi
181)
Pyszczak wspaniały
Nimbochromis venustus
182)
Pyszczak zebra
Pseudotropheus zebra
183)
Pyszczak złocisty
Melanochromis auratus
184)
Rak australijski czerwonoszczypcy
Cherax quadricarinatus
185)
Rak florydzki niebieski
Procambarus alleni
186)
Rak florydzki pomarańczowy
Procambarus alleni
187)
Rak luizjański
Procambarus clarkii
188)
Rak marmurkowy
Procambarus fallax
189)
Razbora axelrodi blue
Sundadanio axelrodi blue
190)
Razbora borneańska
Rasbora brigittae
191)
Razbora espei
Trigonostigma espei
192)
Razbora klinowa
Rasbora heteromorpha
193)
Razbora plamista, karłowata
Boraras maculatus
194)
Ryzanka wowor
Oryzias woworae
195)
Skorpena, Skrzydlica słodkowodna
Neovespicula depressifrons
196)
Skrzeczyk karłowaty
Trichopsis pumila
197)
Srebrzyca
Monodactylus argenteus
198)
Srebrzyk fiołkowy
Cyprinella lutrensis
199)
Stojaczek punktowany
Chilodus punctatus
200)
Sum rekini
Pangasianodon hypophthalmus
201)
Sum słoneczny
Horabagrus brachysoma
202)
Sum szklisty
Kryptopterus bicirrhis
203)
Sum ziemisty
Trachelyopterus fisheri
204)
Sum zungaro
Pseudopimelodus zungaro
205)
Sumik galaxias
Tatia galaxias
206)
Sumik perugiae
Centromochlus
perugiae
207)
Szczelinowiec leleupa
Neolamprologus leleupi
208)
Szczupieńczyk indyjski
Aplocheilus panchax
209)
Szczupieńczyk karłowaty
Epiplatys annulatus
210)
Szczupieńczyk złoty
Aplocheilus lineatus
211)
Ślepczyk jaskiniowy
Astyanax mexicanus jordani
212)
Ślicznotka tęczowa
Notropis chrosomus
213)
Ślimak Ampularia
Pomacea bridgesii
214)
Ślimak Heleny
Anentome Helena
215)
Ślimak Neritina
Neritina natalensis
216)
Ślimak Pagodula
Brotia pagodula
217)
Ślimak słoneczny
Clithon sp.
218)
Ślimak świderek
Melanoides tuberculata
219)
Śliz
Schistura balteata
220)
Świecik kongolański
Phenacogrammus interruptus
221)
Tetra cesarska
Nematobrycon palmeri
222)
Tetra czarna; Żałobniczka
Gymnocorymbus ternetzi
223)
Tetra czerwona; Bystrzyk czerwony
Hyphessobrycon flammeus
224)
Tetra niebieska (Maranka)
Boehlkea fredcochui
225)
Tęczanka czerwona
Glossolepis incisus
226)
Tęczanka neonowa
Melanotaenia praecox
227)
Tęczanka trójpręga
Melanotaenia trifasciata
228)
Tilapia
madagaskarska
Paratilapia polleni
229)
Tilapia zebra
Tilapia buttikoferi
230)
Trzciniak
Erpetoichthys calabaricus
231)
Welon Oranda
Carassius gibelio
232)
Welon Red White Ryukin
Carassius gibelio
233)
Welon teleskop
Carassius gibelio
234)
Węgorz europejski
Anguilla anguilla
235)
Wężogłów czerwony
Channa micropeltes
236)
Wężogłów nakrapiany
Channa punctata
237)
Wężogłów paskowany
Channa striata
238)
Wielkopłetw wspaniały
Macropodus opercularis
239)
Wielopłetwiec senegalski
Polypterus senegalus
240)
Zbrojnik kolumbijski
Loricaria filamentosa
241)
Zbrojnik lamparci
Glyptoperichthys gibbiceps
242)
Zbrojnik niebieski
Ancistrus dolichopterus
243)
Ziemiojad pstry
Geophagus jurupari
244)
Zmienniak plamisty; Platynka
Xiphophorus maculatus
245)
Zmienniak wielobarwny
Xiphophorus variatus
246)
Zwinnik czerwonousty
Hemigrammus rhodostomus
247)
Zwinnik jarzeniec
Hemigrammus erythrozonus
248)
Żaglowiec skalar
Pterophyllum scalare
249)
Żwawik paragwajski
Aphyocharax paraguayensis
250)
Żwawik Rathbuniego
Aphyocharax rathbuni
251)
Żyworódka endlera
Poecilia wingei
|